Mustafa Ahi
Mustafa Ahi
25 Kasım 2011

Ekopanel ve sirkülasyon pompası

Merhaba.RİMA kazan markasının katoloğunu incelerken ilgimi çeken bir bilgi ile karşılaştım.Neden böyle olduğu hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Hayırlı çalışmalar dilerim.

Ekopanelli cihazların devreye alınmasında, kazan suyunun 40 °C ye çıktıktan sonra pompaların çalıştırılması hatalı bir uygulamalıdır.Sirkülasyon pompası ve brülör aynı anda çalışmalıdır.

piramit
piramit
25 Kasım 2011

kazan 40 derecenin altına indiği zaman sirkülasyonda dolayısıyla ısınmada kesinti olacağı anlamına geliyor. Özelikle bahar aylarında konforu bozacaktır bu durum. \r
Bu durumda kazan düşük sıcaklıkta çalışmaktan zarar görebilir 3 yollu vana kullanmak lazım. \r
Diğer bir ihtimal bahsedilen kazan yoğuşmalı ya da düşük sıcaklık kazanıysa üretici firmanın ısıl değerleri açısından sorun yoksa 40 drecenin altında sirkülasyonu durdurmak anlamsız olacaktır.

Mustafa Ahi
Mustafa Ahi
26 Kasım 2011

Yazdıklarınıza katılıyorum.Teşekkürler.Fakat burada;Ekopanelli cihazların...diye başlanması sanki durumun ekopanelle ilişkisinin açıklanmaya muhtaç olduğunu çağrıştırıyor.Ben orasını anlamamıştım.

açm
açm
20 Ekim 2014

EKOPANELLİ BERETTA DUVAR TİPİ YOĞUŞMALI KAZAN SİSTEM ŞEMASI

açm2014-10-20 14:22:07

murat23
murat23
07 Ocak 2015

kazan dairesi kurulumunda pompa ve resirkülasyon pompası seçimini nasıl yapıyorusunuz

açm
açm
07 Ocak 2015

Sirkülasyon pompası kazanın içerisinde.
Bu pompa hem boylerdeki hem de kalorifer hattındaki sirkülasyonu sağlıyor.

murat23
murat23
07 Ocak 2015

duvar tipi yoğuşmalı cihazlarda denge kabından hemen sonra konulan pompa (kombiden radyatöre gidiş)
ayrıca dönüş hattından  snra kombinin altına konulan pompa
vw boyler çıkışına konulan pompadan bahsediyorum

açm
açm
07 Ocak 2015

Şemayı uyguladığınız taktirde 
Bu cihazlarda denge kabına ihtiyaç yok.
Dolayısıyla kazan içerisindeki pompa hem boylere hem de tesisata yetiyor.
Beretta firması denge kabı şart koşmuyor.
Sadece çamur tutucu koymanız yeterli

çiçekelif
çiçekelif
02 Mart 2015

iş sağlığı süreçleri ne oluyor tam olarak ? 

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.