yoldakiler
yoldakiler
16 Mayıs 2011

Yerden ısıtma türk hamamı projesi

arkadaşlar merhaba forma yeni üye olanlardım fakat çok güzel bir forum oluşturdugunuz için teşekkür ederm ben adana ceyhan da doğalgaz firmasında çalışıyorum fakat biraz acemiyim çünkü 2010 mezunuyum yerden ısıtma hakkında pek bir bilgim yok okulda öğretilenler hariç uygulama da görmedim elimizde 5x5 bir türk hamamı var ve yerden ısıtma yapılması düşünülüyor forumda okuduguma göre 1m boru bize 20kcal/h ısı ihtiyacımızı karşılıyor yaklaşık değer olarak yüksekliği bilmiyorum fakat ben 4 metre kanul ettim ve bana 4500 kacal/h ısı ihtiyacı çıkıyor ve buda 225 metre boru  uzunlugu çıkarıyor eğer bu konu hakkında ben daha çok aydınlatırsanız sevinirm bir mütahit firmanın işi oldugundan illaki projelendirilmek isteniliecek o yüzden bana örnek projeniz ve detaylı hesap tablonuz varsa yardımınızı bekliyorum şimdiden teşşekkür ederim

lecealex
Uzman lecealex
17 Mayıs 2011

geçenlerde bir firmaya böyle bir proje hazırladım yerden ısıtma projesi ilk defa hazırladım birazdan sizlerle paylaşırım linkini eklerim orda hamama istenmemişti. ama yöntemini görürseniz sizde yapabilirsiniz.

yoldakiler
yoldakiler
17 Mayıs 2011

teşşekkür ederim  çok yararı dokunur sevinirim linki de mesaj olarak atarsan sevinirim

lecealex
Uzman lecealex
17 Mayıs 2011

http://www.dogalgazprojesi.com/show_entry.asp?EntryID=881

yeni yükledim kolay gelsin

yoldakiler
yoldakiler
17 Mayıs 2011

çok teşşekkürler

omeraydin
omeraydin
17 Aralık 2011

Yerden mesafe yetmemesi normaldir,

1,40 yüksekliğe kadar duvarlarda da boru gezdirebilirsin,

ayrıca göbek taşı varsa onuda borulamayı unutma !!!

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.

dogalgazfirmalari.com