VEYSEL BILGIN
Danışman VEYSEL BILGIN
12 Aralık 2008

VEYSEL BILGIN
Danışman VEYSEL BILGIN
12 Aralık 2008

VEYSEL BILGIN
Danışman VEYSEL BILGIN
12 Aralık 2008

VEYSEL BILGIN
Danışman VEYSEL BILGIN
12 Aralık 2008

VEYSEL BILGIN
Danışman VEYSEL BILGIN
12 Aralık 2008

Ilgili Formulasyonlari ve Ornek 3 hesap dokumanlarini gonderen Degerli kardesim IBILGE'ye tesekkurlerimi sunarim.

Prizmatik tanklarla ilgili mukavemet hesaplarinin Internette tek kaynagin bu link  oldugunun bilinmesini isterim.

Selamlar  

ibilge
ibilge
15 Aralık 2008

Bartrobel34 yazdı:

Ilgili Formulasyonlari ve Ornek 3 hesap dokumanlarini gonderen Degerli kardesim IBILGE'ye tesekkurlerimi sunarim.

Prizmatik tanklarla ilgili mukavemet hesaplarinin Internette tek kaynagin bu link  oldugunun bilinmesini isterim.

Selamlar  

Rica ederim Veysel Abi.Dediğin gibi önemli bilgiler ve zor bulunabilir cinste bilgiler...

İyi çalışmalar.

ali orhun
ali orhun
15 Aralık 2008

Sn. Danışmanımıza katkı,emekleri nedeniyle teşekkür ediyor ve kendisini saygıyla selamlıyorum.

Bu link adresini ve ayrıca silindirik tanklarla ilgili bilgi talep ediyorum. Prizmatik tank resmi siteye hafif eğri kopyelenmiş yeniden düzgün kopyelenirse kendilerine minnettar olacağım.

Teşekkürler/Saygılar

VEYSEL BILGIN
Danışman VEYSEL BILGIN
15 Aralık 2008

ali orhun yazdı:

Sn. Danışmanımıza katkı,emekleri nedeniyle teşekkür ediyor ve kendisini saygıyla selamlıyorum.

Bu link adresini ve ayrıca silindirik tanklarla ilgili bilgi talep ediyorum. Prizmatik tank resmi siteye hafif eğri kopyelenmiş yeniden düzgün kopyelenirse kendilerine minnettar olacağım.

Teşekkürler/Saygılar

Sayin Orhun,

Cizim scan edilirken duzugun olmamisti.Suanda sayfayi duzeltmek istedigimde orjinal yazilar birbirine karisiyor.Bu nedenle duzeltmeyi suan yapamiyorum.Ilerki bir tarihte aslini tekrar scan ederek yayinyacagim.

Silindirik tanklarla ilgili 11/haziran/2007 de konu basligui acmis ilgili dokumantasyon ve ornek projeleri yayinlamistim.

Asagidaki linkten ulasabilirsiniz.

http://www.dogalgazprojesi.com/forum_posts.asp?TID=3211&PN=10

Selamlar

makinaci06
makinaci06
13 Mart 2009

çok güzel olmuş buraya eklemeniz çok teşekkürler.

yalnız bi sorum olacak st 37-2  dkp sacın teknik adımı bende hesap yapacağım dkp saç için .bilgi verebilirmisiniz

makinaci06
makinaci06
13 Mart 2009

s = 41.5 x 0.7 x 1.32 x (1 x (1,3 x 2 - 0,70) / 370)^0,5   
       s = 2.24825636 mm   

bu hesapta ben bu değeri bulamıyorum yardımcı olun lütfen

makinaci06
makinaci06
13 Mart 2009

abilerim acele işim varda bi yardım etseniz bilginiz varsa

mdfy
mdfy
20 Ekim 2011

mrb larr yardımınza ıhtıyacım var tasarım projesı olarak altıgen  5 tonluk bır tang tasarımı ıstendı  bunu römorkla tasıycaz bunun hesaplarını nasıl yapabılırım bır baslama noktası gerekıyor römorkun takılı oldugu araba da 50km/h hızla gıtmektedır. yardım  lütfenn

VEYSEL BILGIN
Danışman VEYSEL BILGIN
27 Ekim 2011

mdfy yazdı:
mrb larr yardımınza ıhtıyacım var tasarım projesı olarak altıgen  5 tonluk bır tang tasarımı ıstendı  bunu römorkla tasıycaz bunun hesaplarını nasıl yapabılırım bır baslama noktası gerekıyor römorkun takılı oldugu araba da 50km/h hızla gıtmektedır. yardım  lütfenn

Romorkun hesaplarini vermeyi atlamisiz.Ancak tasarimini dusundugunuz tankin hesaplari icin yukaridaki bilgilier yeterli olmalidir.

Selamlar

serhatkocabay
serhatkocabay
16 Temmuz 2016

Hocam Eline Koluna sağlık çok güzel bir çalışma ama anlamadığım 2 tane konu konu var

ce burada neyin katsayısı ve neye göre alıyoruz?

diğer sorum ise hs olacak. Tam olarak anlayamadım mesela aşağıdaki tankta yatay değil sadece dikey destekler var bu işlemi nasıl yaparım?

oguzturgut
oguzturgut
17 Şubat 2018

Aynen serhatbeye katılıyorum bu parametreler neyi ifade ettiği tam olarak belli degil

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.