madhearted
madhearted
12 Mart 2015

Flexi hortumu ısınması

Arkadaşlar MErhaba

Benim içini yeni yaptırdığım bir evim var evin doğalgaz elektirik boya badana herseyini yeni yaptırdım oturmaya başladık ilk aylarda bir sorun yoktu daha sonra mutfaktaki fırının doğalgaz flexi hortumunda aşırı ısınma yapmaya başladığını farkettin hatta flexi hortum siyahlaşmaya başlamıştı doğalgaz firmasını cağırdık evinizde elektirik ark yapıyor dedi doğalgazı kesip gitti.Bir kaç elektirikçi getirdim sigorta dahil kontrol ettiler ama bir sorun bulamadılar Flexi hortumun ısınma sebebi doğalgaz borusunda elektirik ark yapıyor  olduğundan dolayı deniliyor ama getirdiğim elektirikçiler bir sorun bulamıyorlar evin ısınma sistemi merkezi sistem kömür. Mutfak banyo sadece doğalgaz ısınmada sorun yok ama doğalgazı kullanamıyoruz kestikleri için ve sorunu gidermeden de açmıyorlar. Fırınla doğalgaz borusunun bağlandığı Flexi hortum neden ısınır böyle bir olaya denk gelen varsa lütfen yardım edebilirmi veya fikri olan

Flexi hortum bildiğimiz kalorifer peteği gibi ısınıyor küçük bir ısınma değil aşırı ısınma yapıyor

akgul81
akgul81
12 Mart 2015

Fleksin ısınması hiç mantıklı değil. Doğalgazdan değil o kesin.
Fleksin deydiği başka bir ısı kaynağı varmı ?  Elektrik te hiç mantıklı gelmedi. Doğalgaz borusuna elektrik atlıyorsa allah korusun patlatırda.

madhearted
madhearted
12 Mart 2015

flexi herhangi bir şeye temas etmiyor gözlemlediğim kadarıyla fırının arkasında kalıyor belki sadece fırına temas edebilir elektirikçi fırına baktı fırında herhangi bir elektirik kaçağı yok dedi

semiyildiz
Danışman semiyildiz
16 Mart 2015

doğalgaz kelepçelerinden biri duvar içinde elektrik temesı yapıyor olabilir,birkez başımıza gelmişti;kelepçe içten kabloya temes ediyormuş...kelepçenın lastiğide zaten renk vermeye başlamıştı....semiyildiz2015-03-16 07:22:00

madhearted
madhearted
16 Mart 2015

kelepçelerde lastik olsa dahi yinede cıkarmı böyle bir sorun.

trojan47
Uzman trojan47
20 Mart 2015

Merhaba hocam  benimde başıma geldi böyle bi durum . Öncelikle flexin tek ısınmsının nedeni  topraklama hattından kaynaklanıyor. Elektrikçi getirip  ana şalterden bakmış  topraklama varmış o zaman forumda bi arkadşın dediği gibi  kelepçelerden biri elektrik tesisatına denk gelmiş. büyük ihtimalle  içerdeki plastiği delmiştir. Bi elektrikçi getirip  kelepçe yerlerinide kontrol ederse  belli olur zaten . 

gsray
gsray
15 Nisan 2015

Kolon hattında Topraklama çubuğu yoksa ısınma olabilir topraklama çubuğunu kontrol edin.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.