eina
eina
25 Ocak 2014

Açık alan Isıtma ?

Arkadaşlar açık alan u borulu doğalgaz lı ısıtıcı kurmak için açık alan hesabı nasıl yapılır yani bir kafeterya ya cihaz kurulacak.Kaç m2 ye kaç kw lık cihaz kurulması laızm bunun ortalama bi değeri var mı neler yapmak gerekir bilgisi olan var mıdır ?

eina
eina
27 Ocak 2014

Bu konuda bilgisi olup bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa emeğinin karşılığını verebilirim.

erkand
erkand
27 Ocak 2014

hocam kağıt üzerinde u tipi radyantlar 5m ısıtır diye söylerler ama 4m'yi geçme. Radyant ısıtmayı düşündüğün şehir neresi? ölçüleri nedir? gibi bilgileri verirsen daha net detaylara inebilriiz.

eina
eina
27 Ocak 2014

Antalya da planlıyorum ama kaç m2 yerde ne kadar lık cihaz kullanmam geekiyor onu bilmiyorum işte.Kapalı alan olsa ısı kaybı hesabı yapılır ama açık alan ne kadar a kurulması lazım kaç m yükseklik risktir falan bilmiyorum.Yardımcı olaiblirsen çok sevinirim.

erkand
erkand
27 Ocak 2014

uzunluğa göre radyant uzunluğunu belirleyin. 25kw antalya için yeterli olur. ısı kaybı hesabı yok. yükseklik olarak 3 m ideal olanı.

eina
eina
28 Ocak 2014

atıyorum 5 metre radyant koydum bi yere oraya 25 kw lık 4 metre yine 25 kw koyacağım o zaman.

erkand
erkand
28 Ocak 2014

eina yazdı:
atıyorum 5 metre radyant koydum bi yere oraya 25 kw lık 4 metre yine 25 kw koyacağım o zaman.
\r
\r
tam anlamadım ama o boşta kalan 1 metreyi nasıl konumlandırdığına bağlı olarak tam ısınmayacaktır. kaldıki ciddi bir fiyat farkı olmaz neden 4m koyasın ki?

eina
eina
28 Ocak 2014

erkand yazdı:
eina yazdı:
\r
\r
tam anlamadım ama o boşta kalan 1 metreyi nasıl konumlandırdığına bağlı olarak tam ısınmayacaktır. kaldıki ciddi bir fiyat farkı olmaz neden 4m koyasın ki?
\r
\r
Biraz araştırdım zaten yanlış anlamadıysam cihazlar kw ına göre metre hesaplı gleiyor.\r
Atıyorum 20 kw 6 mt\r
30 kw 8mt\r
40 kw 16 mt vs gibi sanırım.Ben zaten boru metrajını artırıp azaltma şansım olmuyor sanırım bu yüzden.

erkand
erkand
28 Ocak 2014

eina yazdı:
erkand yazdı:
eina yazdı:
\r
\r
\r
\r
Biraz araştırdım zaten yanlış anlamadıysam cihazlar kw ına göre metre hesaplı gleiyor.\r
Atıyorum 20 kw 6 mt\r
30 kw 8mt\r
40 kw 16 mt vs gibi sanırım.Ben zaten boru metrajını artırıp azaltma şansım olmuyor sanırım bu yüzden.
\r
\r
Yok çalıştığınız markaya göre değişkenlik gösterebilir ama istediğiniz boyuta göre metrajı ayarlayabilirsiniz. 25 kw 8m 'de var yani ya da daha kısası.

eina
eina
30 Ocak 2014

erkand yazdı:
eina yazdı:
erkand yazdı:
eina yazdı:
\r
\r
\r
\r
Atıyorum 20 kw 6 mt\r
30 kw 8mt\r
\r
\r
Yok çalıştığınız markaya göre değişkenlik gösterebilir ama istediğiniz boyuta göre metrajı ayarlayabilirsiniz. 25 kw 8m 'de var yani ya da daha kısası.
\r
\r
Anladım maktek de bakmıştım sabit m yazıyordu o yüzden söyledim 20kw 8m vs yazmıştı.

semiyildiz
Danışman semiyildiz
04 Şubat 2014

En garantisi satıcı firmaya bir kroki çiz gönder onlar en uygununu seçerler,mahalin kullanım amacına göre seçilmektedir,katalogları incelerseniz görürsünüz.

eina
eina
04 Şubat 2014

Doğru söylüyorsun aslında en mantıklısı o.Teşekkürler.

ali orhun
ali orhun
14 Şubat 2014

Tabii özel bir ısıtıcı cihaz...Tedarikçi, o taslak krokiyi, yerinde gelip keşif bile eder...Teklif istediğinde bu konuyu da belirtirsen firma bir şekilde o taraflarda başka bir işi olan veya yakın satış şubesindeki teknik personelini de ısıtılacak mahalle yönlendirir,birlikte keşif yaparsınız.KOLAY GELSİN...\r

eina
eina
14 Şubat 2014

Açık alan ısıtma ypaılmış hiç zetacad projesi olan var mı acaba bir örneğini görme şansımız olursa çok daha iyi olur keşif kısmını çözdük proje kısmını da halledebilirsek adım atmak istiyorum artık.

ahmet.tekniker
ahmet.tekniker
21 Şubat 2014

Çukurova Isı ve Charliuclima benim bildiğim bu ikisinin radyant ısıtıcıları var dostum. Çukurova kaliteli fiyat farkı var.\r
\r
Çukurova Isının basit hesaplama tablosu var burdan bak istersen.\r
\r
http://www.cukurovaisi.com/brosurler/urunler/borulu_tip_rady ant_isiticilar/index.html#5/z

eina
eina
21 Şubat 2014

ahmet.tekniker yazdı:
Çukurova Isı ve Charliuclima benim bildiğim bu ikisinin radyant ısıtıcıları var dostum. Çukurova kaliteli fiyat farkı var.\r
\r
Çukurova Isının basit hesaplama tablosu var burdan bak istersen.\r
\r
http://www.cukurovaisi.com/brosurler/urunler/borulu_tip_rady ant_isiticilar/index.html#5/z
\r
\r
Teşekkürler öncelikle ama sayfa açılmıyor sanırım.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.