sergen_baba
sergen_baba
26 Aralık 2012

Radyatörden Gelen Su Damlama Sesi Hk.

Merhaba,
1 yıllık yeni bir apartmanda oturuyorum.Geçtiğimiz sene anlatacağım sıkıntı yoktu. Bu kış kombiyi açtıktan sonra kombinin ısınması ile beraber ağırlıklı olarak 1 petekten su damlama sesi geliyor.Bu sorunu çözmek için peteklerdeki tüm suyu boşalttım.Daha sonra sırayla peteklere su basıp havalarını aldım. Pislik tutucu filtreyi temizlettim.Fakat bu problem hala devam ediyor. Yardımınızı rica ediyorum.

nkergun34
Uzman nkergun34
26 Aralık 2012

Radyatörde hava kalmış ve bu hava atılamıyor. Havayı atmak için radyatörün üstten bağlantı rekorunu hafif gevşetip buradaki havayı atabilirsiniz. Veya ters taraftan biraz yukarı kaldırarak hava purjöründen havayı atabilirsiniz.

Kolay gelsin...

sergen_baba
sergen_baba
26 Aralık 2012

nkergun34 yazdı:
Radyatörde hava kalmış ve bu hava atılamıyor. Havayı atmak için radyatörün üstten bağlantı rekorunu hafif gevşetip buradaki havayı atabilirsiniz. Veya ters taraftan biraz yukarı kaldırarak hava purjöründen havayı atabilirsiniz.

Kolay gelsin...

Tesekkur ederim. Yanliz iki defa suyunu bosaltip havasini aldim petegin.

nkergun34
Uzman nkergun34
26 Aralık 2012

Suyunu boşaltmanızın bir faydası yok. Hatta zararı var. Su sesi radyatörün neresinden geliyor?

sergen_baba
sergen_baba
26 Aralık 2012

nkergun34 yazdı:
Suyunu boşaltmanızın bir faydası yok. Hatta zararı var. Su sesi radyatörün neresinden geliyor?

Ses tak tak diye damlama sesi aliminyuma vurdugu icin petegin tam olarak neresinden geldigini malesef anlayamiyorum.

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.