yasarcankardel
yasarcankardel
02 Haziran 2012

Popüler Konu : doğalgaz sobası ve kombi

merhaba ben gaziantepte doğalgaz işi yapıyorum.kenar semtlere müstakil evlere doğalgaz sobası önermek istiyorum. çünkü kkombi çok masraflı.evlerinde radyatör tesisatı yok. birde doğalgaz sobası ve kombi aynı daireye bağlanırmı? doğalgaz sobası kömür sobasının ilk yandığında verdiği güçlü ısıyı veriyormu?10000 kcal/h lik bir sobanın 60 m2 alanı rahat ısıtabildiği söyleniyor.bu doğrumu?hemde aylık gaz sarfiyatının çok az olduğu doğrumu? bilenlerin yardımcı olmasını rica ediyorum. teşekürler

ahyakal
ahyakal
04 Haziran 2012

yasarcankardel yazdı:
doğalgaz sobası ve kombi aynı daireye bağlanırmı?

Bağlanır. Fakat güvence bedeli artar.

yasarcankardel yazdı:
doğalgaz sobası kömür sobasının ilk yandığında verdiği güçlü ısıyı veriyormu?

Fazlasını verir.

yasarcankardel yazdı:
10000 kcal/h lik bir sobanın 60 m2 alanı rahat ısıtabildiği söyleniyor.bu doğrumu

Doğrudur. Yerine göre 100 m2 de ısıtır.

yasarcankardel yazdı:
aylık gaz sarfiyatının çok az olduğu doğrumu?

Tabiki daha azdır.

ali orhun
ali orhun
08 Haziran 2012

Evet, yukarıdakilere ilaveten:

Doğal Gaz Sobasının GAZ GÜVENLİĞİ/CAN VE YANGIN GÜVENLİĞİ kombiye nazaran düşüktür. RİSKİ KOMBİYE GÖRE DAHA FAZLADIR.

akbaba
akbaba
10 Haziran 2012

Doğalgaz sobası kombinin alternatifi olamaz. Kombinin+radyatör uygulamasının verdiği konforu veremez. Her odaya doğalgaz sobası koyacağınız uygulamaya göre kombi ve radyatör uygulaması fiyat yönünden de daha uygun düşebilir. Soba uygulamasına göre daha az gaz yakılır.

maycavdar
maycavdar
26 Eylül 2013

Daha az yakan sistemler de var

fatihuzmez
fatihuzmez
22 Kasım 2016

yasarcankardel yazdı:
 10000 kcal/h lik bir sobanın 60 m2 alanı rahat ısıtabildiği söyleniyor.bu doğrumu?hemde aylık gaz sarfiyatının çok az olduğu doğrumu? bilenlerin yardımcı olmasını rica ediyorum. teşekürler

Isı yalıtımı, cam vb. etkenler önemlidir 60m2 olan iki farklı uygulamada aynı sonucu alamazsın en doğrusu ısı yalıtım hesabı yapmak bence

Murat Saritaş
Murat Saritaş
26 Aralık 2020

Merhaba
dairede hem soba olacak hem kombi olacak. (120 m2)  kombi kaç kalori olması gerekir yüksek kalorilimi yoksa daha az kalorilimi ne önerirsiniz (kombi henüz alınmadı tavsiye/önerilerinize göre alınacak)
teşekkür ederim

Moderatörün Notu:
Konu ilgili başlık altına taşındı.

canguntan
Danışman canguntan
27 Aralık 2020

Soba derken doğalgaz sobasından mı bahsediyorsunuz?
Bahsettiğiniz alana sahip bir daireyi 20kW ya da 24 kW bir cihazla rahatlıkla ısıtabilirsiniz. Bulunduğunuz şehre, dairenin özelliklerine göre radyatör metrajınız değişir ama kombi yeterli olacaktır.
YEterli radytörünüz varsa ısınmada sorun yaşamamalısınız. 

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.