kuala
kuala
13 Şubat 2012

Enerji Kimlik Belgesi Düzenleyen Var mı?

enerji kimlik belgesi- düzenleyen arkadaşlar varmı... sıkıntı yaşıyormusunuz?

yoncacilar
yoncacilar
22 Mayıs 2012

EKB hazırlıyoruz. şu sıkıntı yok..\r
mustafa yoncacılar 0.532.273 52 74

fatih3056
fatih3056
22 Mayıs 2012

Sistem bazen çok yavaş işliyor.Bir bilgiyi girmek için 3 dakika beklediğim oluyor.Bazende kayıt yaparken sistemden atıyor.Bakanlığın bu konularda iyileştirme yapması şart.

szczerbiak
szczerbiak
14 Şubat 2013

benim smm 'im var . doğalgaz da çalışıyorum sigortam yatıyor. enerji kimlik belgesi alırsam iş yapabilir miyim ? Açılan özel kurslarla bu belgeyi alabiliyoruz diye biliyorum. bunların geçerliliği nedir ? Tavsiye eder misiniz ? \r
\r
Şimdiden teşekkürler.

Sleeplessminds
Sleeplessminds
14 Şubat 2013

EKB uzmanlığı kursuna katılabilmek için büro tescil belgenizin olması gerekiyor.Bende bu kursa katılmayı düşündüm ancak MMO bana bu cevabı verdi. Özel kursların durumu hakkında ise herhangi bir bilgim yok.

yoncacilar
yoncacilar
14 Şubat 2013

SMM belgesi gerekiyor. Özel firmalar da eğitim veriyor. Fiyatları biraz yüksek oluyor.

szczerbiak
szczerbiak
15 Şubat 2013

Peki aldık diyelim belgeyi, bireysel olarak iş yapma imkanı var mıdır ? yoksa yapı denetim şirketleri yada inşaat mühendislerinden sıra gelmezmi ?

kripton
kripton
15 Şubat 2013

enerji kimlik belgesini almak için önce mekanik tesisat belgesini almanız gerekli mekanik tesisat olmadan ekb alamazsınız. bireysel olarak yapabilirsiniz. bir kısıtlaması yok. oda haricide alınıyor.odadan alınan belgenin her yıl vizelenme gibi bir durumu yok .\r

Sleeplessminds
Sleeplessminds
16 Şubat 2013

MMO dışındaki firmalar uçuk rakamlardan bahsediyorlar. Bu yüzden MMO ya yönelim daha fazla. Sn. kripto bireysel olarak yapabilirsiniz bir kısıtlama yok demişsiniz bu cümleyi biraz daha açabilir misiniz?

Sleeplessminds
Sleeplessminds
16 Şubat 2013

EKB de rakamlar çok komik bir hal aldı. Burada işin büyüklüğüne göre 10-30 kuruş/m2 arasında geziyor fiyatlar. EKB hazırlayan arkadaşlar bulundukları bölgelerde ki fiyat aralığı hakkında bilgi verebilirler mi?

szczerbiak
szczerbiak
16 Şubat 2013

Özel kurslarda smm belgesi olması yeterli diye okudum, kurs fiyatlarıda 400 ile 800 arasında.sanırım oda her türlü mekanik tesisat belgesi istiyor. Fakat özelde mekanik tesisat belgesi olmadan da sadece smm le olabiliyor.O da sadece yeni binalara bakabiliyosun.Eski binalar için mekanik tesisat istiyo.\r
Arkadaşım bana şu fiyat listesini yollamıştı.Elazığ bölgesinde yapıyolar.\r
000 m2-    900 m2      arası 450      TL\r
901m2-   1000 m2      arası    ;500       TL\r
1001m2- 1500 m2     arası   0,60 Kuruş\r
1501m2- 2000 m2     arası   0.58 Kuruş\r
2001m2 - 3000 m2    arası   0.55 Kuruş\r
3001m2-   5000 m2    arası   0,50 Kuruş\r
\r

Sleeplessminds
Sleeplessminds
16 Şubat 2013

Bu fiyatlara yapıyorlarsa ne mutlu onlara :) Oda SMM haricinde bür tescil belgesi de istiyor. İzleyici olarak dahi katılmak zor :)

ardemit
ardemit
18 Şubat 2013

Merhabalar ben odanın kursuna katıldım ilgili yetki kartınıda aldım yalnız sisteme girerken kullanıcı adı ve şifre istiyor. nasıl alıcam acaba bilgi verebilirmisiniz.

Sleeplessminds
Sleeplessminds
18 Şubat 2013

Kursa katılmadım ancak bildiğim kadarıyla kurstan sonra size kullanıcı adınızı ( admin ve sadece kullanıcı adı olarak) ve daha sonra değiştirmek üzere geçici şifrenizi veriyorlar . Eğer şifreniz elinizde değilse MMO şubenizden temin edebilirsiniz. Bu bilgilerle internet explorer e kullanarak (diğer tarayıcıları desteklemediği için)  http://88.255.60.11:7070/ adresine giriyorsunuz. Size verilen karttaki bilgilerinizi kullanarak admin uzantılı kullanıcı adı ile kendinizi ekb uzmanı olarak işe alıyorsunuz. Ardından diğer kullanıcı adı ve şifreniz yardımıyla proje oluşturmaya başlayabilirsiniz. İyi çalışmalar.

ardemit
ardemit
19 Şubat 2013

Sleeplessminds yazdı:
Kursa katılmadım ancak bildiğim kadarıyla kurstan sonra size kullanıcı adınızı ( admin ve sadece kullanıcı adı olarak) ve daha sonra değiştirmek üzere geçici şifrenizi veriyorlar . Eğer şifreniz elinizde değilse MMO şubenizden temin edebilirsiniz. Bu bilgilerle internet explorer e kullanarak (diğer tarayıcıları desteklemediği için)  http://88.255.60.11:7070/ adresine giriyorsunuz. Size verilen karttaki bilgilerinizi kullanarak admin uzantılı kullanıcı adı ile kendinizi ekb uzmanı olarak işe alıyorsunuz. Ardından diğer kullanıcı adı ve şifreniz yardımıyla proje oluşturmaya başlayabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Çok teşekkürler yardımın için... 

Cevap Yaz

Cevap yazabilmeniz için Giriş yapmanız gerekiyor.